ZAPOWIADANE PRZETARGI NA UKRAINIE W 2018 ROKU

юридична Компанія PLP17 października 2017Komentarze (0)

Przetargi na ukrainieWe wrześniu 2017 roku Rząd Ukrainy zatwierdził projekt budżetu na 2018 rok, który po raz pierwszy w historii państwa wynosi ponad 1 trylion hrywien.

Większość programów budżetowych będzie realizowana poprzez zamówienia publiczne (przetargi) za pomocą systemu elektronicznego ProZorro. Jak wcześniej informowaliśmy, latem bieżącego roku Bank Światowy sprawdził funkcjonowanie ProZorro i udzielił pozytywnej oceny na jego zgodność z wymaganiami Multilateral Development Bank.

W 2018 r. Rząd Ukrainy planuje wydać  44 mld hrywien na budowę i naprawę dróg. Spośród nich 4 miliardy na budowę autostrady „Lwów – Tarnopol – Chmielnicki – Winnica – Humań – Odessa – Mikołajów – Chersoń” i 2 mld na naprawę autostrady „Kijów – Charków – Dowżański”.

Rząd zwiększa też wydatki na obronę militarną do 164,9 mld hrywien, zamierza przyznać 7,3 mld hrywien na rozwój sektora rolnego, na opiekę zdrowotną – 112,5 mld UAH, na edukację przewiduje się 217,5 mld UAH, z nich 54 mln zostanie wydanych na założenie ukraińskiej platformy edukacyjnej książek elektronicznych. Osobno z budżetu zostanie przyznanych 800 milionów na rzecz Funduszu Efektywności Energetycznej, dofinansowanego przez partnerów międzynarodowych.

Przypominamy, że ustawa Ukrainy „O zamówieniach publicznych” zobowiązuje zamówców ukraińskich zapewnić równe szanse zarówno uczestnikom krajowym jak i zagranicznym, obejmuje zakaz dyskryminacyjnych wymogów dla nich i zapewnia obiektywny wybór zwycięzcy.

Uwzględniając pojawienie się nowych programów budżetowych w 2018 roku, na Ukrainie zwiększy się liczba firm zagranicznych, które będą nie tylko uczestniczyć w przetargach ukraińskich, lecz także je wygrywać.

******

Przeczytaj też artykuł: Miliardowe przetargi czekają na Ukrainie.


{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem info@plp.kiev.ua.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Następny wpis: