Warunki dyskryminacyjne wobec nierezydentów

юридична Компанія PLP07 czerwca 2018Komentarze (0)

Temat warunków dyskryminacyjnych wobec nierezydentów nadal pozostaje wiodącym tematem w zamówieniach publicznych na Ukrainie.

Firmy zagraniczne nadal niechętnie biorą udział w przetargach na Ukrainie. Wydawałoby się, że ustawa z Ukrainy „O zamówieniach publicznych” daje równe szanse dla obu uczestników zarówno ukraińskich jak i zagranicznych. Ponadto dzięki Prozorro zauważany jest wzrost zaufania biznesu do ofert przetargowych. Jednak statystyki pozostają niezadowalające. Według danych Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego wśród uczestników 99% to podmioty ukraińskie i tylko 1% – zagraniczne.

Wielu nierezydentów skarży się, że warunki naszej dokumentacji przetargowej w większości dopasowane są do uczestników krajowych. Ze swojej praktyki mogę powiedzieć, że lwia część przypadków dyskryminacji nierezydentów wynika z braku wystarczającego doświadczenia i złagodzonej komunikacji zamawiających z zagranicznymi uczestnikami oraz z różnic ukraińskiego ustawodawstwa z innymi krajami.

O wiele lepiej jest uczyć się na błędach innych niż na własnych, dlatego też proponuję rozważenie najczęstszych przypadków dyskryminacji zagranicznych uczestników z mojej praktyki na przykładzie kryteriów kwalifikacyjnych i innych wymagań dokumentacji przetargowej.

Artykuł ukazał się na platformie elektronicznej e-tender https://e-tender.ua/news/yak-ne-diskriminuvati-inozemciv-v-ukrayinskih-zakupivlyah-115

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem info@plp.kiev.ua.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: