Przetargi na zakup trolejbusów w ramach 15 milionowego kredytu EBOR

юридична Компанія PLP29 marca 2018Komentarze (0)

Przetargi na ukrainie16 marca 2018 mer Lwowa, dyrektor „LvivElektroTrans” podpisali z EBOR umowę o dofinansowanie projektu odnowienia taboru trolejbusowego miasta Lwowa. Nowy projekt pozwoli lwowskiemu przedsiębiorstwu komunalnemu na zakup 50 trolejbusów, a także naprawę i modernizację zajezdni tramwajowej i trolejbusowej oraz rozszerzenia taboru trolejbusowego.

Warunki umowy przewidują otrzymanie kredytu w wysokości 15 mln EUR, z których 12,5 mln EUR zostanie udzielonych przez EBOR, a reszta 2,5 mln EUR – przez Fundusz Czystych Technologii. LvivElectroTrans liczy na otrzymanie kolejnych 2 milionów EUR z dotacji EBOR.

Łączna kwota wydatków na przebudowę sieci trolejbusowej we Lwowie wyniesie 17 milionów EUR.

Na podstawie informacji podanych na oficjalnej stronie internetowej EBOR (www.ebrd.com/) w II kwartale 2018 roku na Ukrainie zostanie przeprowadzony przetarg międzynarodowy. Publikacja ogłoszenia na stronie BANKU oznacza początek wyłonienia prawdziwych wykonawców projektu.

Oprócz trolejbusów, w tym roku Lwów planuje zakup około 100 nowych autobusów i 50 tramwajów używanych w Europie, w następnych latach – 10 nowych tramwajów i 100 nowych autobusów dofinansowanych przez EBOR, ale decyzja otrzymania kolejnego kredytu zapadnie po uzgodnieniu z rządem.

Należy przypomnieć, że Lwów ma pozytywne doświadczenie z wykorzystania środków EBOR, m. in. zbudowano linię tramwajową na Sychiw i wdrożono system płatności elektronicznych w transporcie miejskim.

*****

Poczytaj także o budowie ukraińskich dróg na warunkach koncesji >>

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PLP Law Group Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PLP Law Group z siedzibą w Kijowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem info@plp.kiev.ua.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: